Historia firmy

 Firma Handlowa DZIDEK powstała wiosną 1990 roku i tak jak większość rodzącego się wtedy small bussinesu, rozpoczęła działalność jako firma jednoosobowa, aby po dwóch latach przekształcić się w spółkę cywilną.
 Od samego początku istnienia, firma miała jasno sprecyzowane cele oraz metody działania na rynku. Priorytetem było i jest do tej pory zapewnienie kompleksowego zaopatrzenia sklepów spożywczych, hurtowni i innych podmiotów tej branży w produkty spożywcze dla niemowląt. Wybór tak specyficznej niszy rynkowej wymógł, od samego początku działania firmy, przestrzeganie wysokich standardów obsługi klienta pod względem logistycznym i marketingowym. Ponadto firma była i jest zobligowana do przestrzegania bardzo rygorystycznych dla tej branży przepisów sanitarnych.
 Szybko nawiązano współpracę z wiodącymi producentami żywności dla małych dzieci takimi jak: Nutricia, Alima Gerber, Nestle, Hipp, Vivi. W niedługim czasie F.H. DZIDEK stała się znaczącym dystrybutorem produktów dla niemowląt w Małopolsce.
 Początek lat 90-tych to okres, w którym rynek żywności dla niemowląt powstaje i powoli się rozwija. Z biegiem czasu zmieniają się preferencje klientów, widoczny jest dynamiczny wzrost sprzedaży. Za tymi zmianami podąża także główny dystrybutor tych produktów w regionie - Firma DZIDEK. Następuje rozwój organizacyjny, otwierane są kolejne oddziały: w Tarnowie i Nowym Targu. Firma obsługuje coraz większą liczbę klientów, nie wyłączając zachodnich sieci hipermarketów jak Hit, Tesco, Carrefour, Geant a także polskich jak np. Alma Market.
 Stopniowo poszerzany jest także portfel produktów oferowanych swoim klientom, głównie o grupę z działu żywności dietetycznej.
 W 2001 roku, ze względu na swoją wielkość, spółka zobligowana była przekształcić się w spółkę jawną.
 Obecnie prowadzi dystrybucję do ponad 300 klientów i swoim zasięgiem obejmuje takie miasta jak Kraków, Warszawa, Tarnów, Nowy Targ, Rybnik, Bochnia, Brzesko, Gorlice, Rabka, Zakopane, Wadowice, Miechów, Skawina, Myślenice, Limanowa, Nowy Sącz i wiele mniejszych.
 F.H. DZIDEK sp.j. Paruch i s-ka ma wieloletnią i ugruntowaną pozycję na rynku, jest stabilna finansowo i sprawna organizacyjnie, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mamy nadzieję, że strona internetowa, którą Państwo właśnie odwiedzacie pozwoli nawiązać nowe kontakty handlowe, z których będzie płynęła korzyść dla obu stron.

Zapraszamy do współpracy.

Właściciele i pracownicy F.H. DZIDEK sp.j.

© Copyright www.dzidek.pl by Pavlack & Pari 2008.